Delverde makaron włoski Conchilioni Giganti No. 240 Muszla Wielka 500 g
Opis
Delverde makaron włoski Conchilioni Giganti No. 240 Muszla Wielka 500 g!
Wielkie formy włoskich makaronów znanej we Włoszech i na Świecie marki Delverde!
DELVERDE makaron włoski Lumaconi Giganti No. 238 – Ślimak wielki
DELVERDE makaron włoski Conchilioni Giganti No. 240 – Muszla wielka
DELVERDE makaron włoski Calamari Giganti No. 195 – Pierścień wielki
Delverde to marka o ponad 50-letniej tradycji, która produkcję swoich makaronów opiera na tradycyjnych recepturach z rejonu Abruzzo w środkowych Włoszech.
Do produkcji makaronów Delverde używa się wysokiej jakości semoliny o dużej zawartości białka, która pozwala aby pasta Delverde była zawsze „al dente” tak bardzo jak to tylko możliwe.
Ziarna pszenicy (100% durum) nie są modyfikowane genetycznie, a wyprodukowany makaron ma certyfikat koszerności i potwierdzenie, że nie zawiera składników zwierzęcych, czyli jest przyjazny dla vegan.
W produkcji makaronów Delverde ważną rolę odgrywa woda, która pochodzi z samego serca pobliskiej góry, z głębokości 90 metrów i jest przenoszona w naturalnej temperaturze 8°C bezpośrednio do fabryki
Ta przefiltrowana przez skały woda ma niską zawartość sodu i innych minerałów, co czyni ją idealną do produkcji wysokiej jakości pasty. Dodatkowo taka zimna, źródlana woda stwarza idealne warunki do produkowania makaronu o wysokiej konsystencji i odporności na zmianę kształtu podczas gotowania. Jednocześnie makaron zachowuje wszystkie wartości odżywcze semoliny i ma doskonały, jakby lekko słodki smak.
Makarony Delverde są wytłaczane na specjalnych matrycach z otworami (trafilia bronzo) i przy zastosowaniu bardzo dużego nacisku. Dzięki takiej metodzie produkcji powierzchnia makaronów jest delikatnie porysowana i szorstka. To powoduje, że wszelkie przyprawy i sosy doskonale przylegają do makaronu.
Zgodnie z tradycyjnym przepisem makaron Delverde jest zawsze długo suszony w niskich temperaturach. Taki proces pozwala nam poczuć cały naturalny aromat i smak pszenicznego ziarna oraz zachować cenne właściwości organoleptyczne surowca (w tym ilość i jakość białek i aminokwasów).
HISTORIA MAKARONU
Choć mieszkańcom półkuli zachodniej makaron kojarzy się głównie z kuchnią włoską, historycy jednoznacznie wskazują na Chiny jako kolebkę makaronu. Makaron znaleziony w Chinach w wiosce z okresu neolitu nad brzegiem Żółtej Rzeki, liczący sobie ponad 4 tys. lat jest najstarszym znalezionym dotychczas makaronem i produktem spożywczym. Do Włoch, według legendy, makaron przywiózł Marco Polo - wenecki podróżnik i kupiec. Jak się jednak okazuje legenda nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, bo pierwsze wzmianki o makaronie, czy jeszcze wcześniejsze o makaronopodobnych potrawach są starsze niż sam Marco Polo. Niezależnie od tego jak i gdzie powstał pierwszy makaron nie można zaprzeczyć temu, że to właśnie Włosi spopularyzowali ten produkt na całym świecie i stał się, obok pizzy, kulinarnym symbolem narodowym Włoch.
WARTOŚCI ODŻYWCZE MAKARONU
We Włoszech oficjalnie znanych jest od 300 do 400 rodzajów makaronu, zróżnicowanych przede wszystkim pod względem kształtu. Choć tak naprawdę sami Włosi żartują, że rodzajów i kształtów makaronów jest tyle ile włoskich gospodyń. Pod względem wartości odżywczych makaron oprócz wysokiej zawartości węglowodanów jest również dobrym źródłem białka i minerałów. Szczególnie makarony rzemieślnicze, produkowane w mniejszych firmach i takie, które są suszone od 18 do 36 godzin są bogate w składniki odżywcze.
KSZTAŁT MAKARONU I ZASTOSOWANIE
Kształt makaronu pełni kluczową rolę przy doborze odpowiedniego dania, a właściwie odpowiedniego makaronu do wybranej potrawy.
Do różnorakich sosów używa się makaronów długich jak spaghetti, tagliatelle, fettuccine ale też makaronów krótkich jak penne czy fusilli. Konsystencję sosów zawsze można dostosować do swoich preferencji i rodzaju makaronu dodając odpowiednią ilość wody po gotowaniu makaronu, jak czynią sami Włosi.
Do sałatek natomiast najlepiej sprawdzają się makarony krótkie jak fusilli, penne, farfalle, spirale czy muszelki w różnych kształtach - makarony średniej wielkości, które łatwo nachodzą na widelec, jak reszta składników sałatki.
Do zup we Włoszech najczęściej używa się makaronów drobnych jak orzo (ryżyk), czy drobne muszelki. W Polsce bardzo często do rosołu podaje się makaron nitkę, albo świder.
Do zapiekanek używa się w zależności od dania płatów lasagne, dużych muszli, które można nadziewać ulubionym farszem, ale makarony krótkie jak penne czy fusilli sprawdzą się równie dobrze w przypadku różnych zapiekanek makaronowych, przykładowo, z dodatkiem warzyw.
GOTOWANIE MAKARONU
Makaron należy gotować w dużej ilości wody. Najlepiej użyć 1 litr wody na 100g makaronu. Gotujemy makaron na średnim ogniu, najlepiej według czasu podanego na opakowaniu. Po ugotowaniu makaron powinien być „al dente” , czyli dość twardy. Tak ugotowany makaron zachowuje więcej wartości odżywczych i ma niższy indeks glikemiczny, co jest szczególnie ważne dla diabetyków.
Jeżeli będziemy przygotowywać makaron z sosem, zawsze dobrze jest zostawić trochę wody z gotowania makaronu, która posłuży nam do uzyskania odpowiedniej konsystencji przygotowywanego sosu.
SPRAWDŹ NASZ PRZEPIS NA MUSZLE DELVERDE!
Więcej inspiracji znajdziesz w zakładce przepisy.
Dane techniczne
Składniki | 100% mąka z pszenicy durum, woda |
Przechowywanie | Przechowywać w suchym miejscu. |
Masa netto | 500 g |
Dystrybutor | Italmex Sp. z o.o., Macierzysz, ul. Sławęcińska 10, 05-850 Ożarów Mazowiecki, www.italmex.pl |
Kraj pochodzenia | Włochy |