Sól morska jodowana jest produktem naturalnym, pozyskiwanym z wody morskiej poprzez odparowanie. Proces zachodzi bez dodawani sztucznych substancji. Dzięki antybakteryjnym właściwościom jest często stosowana do konserwowania żywności. Pozyskiwana z dziewiczych obszarów Włoch, zawiera cenne składniki i minerały, takie jak: magnez, potas, wapń, żelazo i cynk, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wzbogacona o jod, sprawia, że spożywanie soli morskiej jodowanej może wpłynąć korzystnie na pracę tarczycy, a także zapewnić organizmowi wiele ważnych składników mineralnych. W idelikatesy24.pl możesz zaopatrzyć się w sól morską jodowaną najwyższej jakości. Sprawdź jak sól z naszej oferty wydobywa z potraw głębię niepowtarzalnego smaku!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Sól morska jodowana, a zdrowie - jakie niesie korzyści dla organizmu?

Spożywanie soli morskiej jodowanej jest dobrym sposobem na uzupełnienie poziomu jodu w organizmie, szczególnie w przypadku osób, które cierpią na niedobory. Suplementowanie jodu w odpowiednich ilościach przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, która odgrywa kluczową rolę w wielu procesach metabolicznych. Niedobór prowadzi do zaburzeń pracy tego organu, a w efekcie objawia się między innymi zmęczeniem, spadkiem masy ciała i innymi nieprzyjemnymi objawami. Badania wykazały również, że włączenie soli morskiej jodowanej do codziennej diety może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry i włosów, a także poprawić stan układu odpornościowego.

Jak przechowywać sól morską jodowaną, aby zachować jej właściwości?

Sól morska jodowana potrzebuje odpowiednich warunków przechowywania by zachować najcenniejsze wartości odżywcze. Powinna być przechowywana w szczelnym pojemniku z dala od ekspozycji na słońce. Szczelność pojemnika jest niezwykle ważna, ponieważ wilgoć może zmieniać walory smakowe oraz konsystencję. Sól nie powinna być również przechowywana w metalowych pojemnikach, ponieważ może wchodzić w niekorzystne reakcje chemiczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium